Lukko juhli päättynyttä kautta

Lukko ry järjesti Äijänsuon hallin ylätorilla kauden palkintojenjakotilaisuuden. Iloiset ilmeetkin kertoivat, että kausi sujui Lukon junnupuolella hienosti. 


Erikoispalkinnot:
Mara-puukko nro 5 Samu Isosalo, ro 6 Antti Majakulma.
Kirkkoherra Raimo Vuoriston lahjoittama Hengenluoja -palkinto Aarne Hyppölä.
Lukko Akatemia Vuoden kehittyjä Antonin Routa.
Erik Hämäläinen palkinto Juho Tommila.
Vesa Heinon lahjoittama Edustusjoukkueen kauden tulokas Jesse Virtanen.
Isä Paulin Uurastajan malja Esko Kangasmäki.
Parhaan joukkueen ratkaisevin pelaaja/Osuuspankki Oskari Setänen.
Rauman Offsetpainon Taiteilija pokaali E 01 Onni Korkka .
Rauman Offsetpainon Hengenluoja pokaali D 00 Otto Katavisto .
Rauman Offsetpainon Peräänantamaton yrittäjapokaali D 99 Osmo Bernitz.
Kauden 2012-13 Juniorivalmentaja (vanhemmat)/Timantti Samu Isosalo.
Kauden 2012-13 Nuori-Suomi Jääkiekkovalmentaja (nuor.) Rami Sarasmäki.
Kauden 2012-13 Nuori-Suomi Ringettevalmentaja Minna Lahtinen.
Kauden 2012-13 ErotuomarTuomas Selinkoski.
Kauden 2012-13 Joukkueenjohtaja Vesa Leppänen.
Kauden 2012-13 Huoltaja Juhani Seimelä.
Kauden junioripelaaja, Länsirannikon alue Mikko Kuusniemi.
Rauman jääkiekkotuomarien (RJT) palkinto     Roni Sevänen.
Lupaavin juniorimaalivahti Roope Urpolahti.
Lupaavin puolustaja Roni Sevänen.
Lupaavin hyökkääjä  David Ciencala.
Lupaavin B-juniori Aleksi Saarinen.
Puhtaan pelin palkinto, C-juniorit, RTK OYJoonas Jalonen.
Pallo-Iirojen palkinto Panu Erama.
Ringette Vuoden toimitsija, Varsinais-Suomen Ringette tuomarit Lindroos Marika.

Suomen Jääkiekkoliitto palkitsi David Ciencialan B-nuorten parhaaksi hyökkääjäksi, ja hänet valittiin All Star –kentälliseen. Nuorten SM-liigan All Star –kentälliseen valittiin Roni Viirlas.


Ringette B:
Paras pelaaja Lotta Ylitalo.
Penkkiurheijoiden kerhon palkinto Annika Raula.
Esan malja, Pelinrakentaja Ellimari Tommila.
Hyökkääjän palkinto Veera Oikari.
Puolustajan palkinto Reetta Urponen.
Kehittyjä Neea Gustafsson.


Ringette C:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Roosa Vastamäki.
Paras pelaaja Veera Mäntynen.
Hyökkääjän palkinto Alisa Neuvonen.
Puolustajan palkinto Olga Elo.
Kehittyjä Emilia Salonen.


Ringette D:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Heini Viitanen         
Paras pelaaja Inka Laivonen.
Hyökkääjän palkinto Sanni Koivunen.
Puolustajan palkinto Jonna Siekkinen.
Kehittyjä Vilhelmiina Salonen.


Ringette E:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Milla Suominen.
Paras pelaaja Jenna Rakkolainen.
Tsempparipelaaja palkinto Janette Vainionpää.
Reilupelikaveri palkinto Karoliina Leino.
Kehittyjä Hanna-Mari Laurila.


Ringette F:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Fanny Lindroos.
Paras pelaaja Roosa Sarasmäki.
Tsempparipelaaja palkinto Jemina Päivöke.
Kehittyjä Lotta Sarasmäki.
Ringette F Reilu pelikaveri, Varsinais-Suomen Ringettetuomarit Saimi Virtanen.
Naisten edustusjoukkue:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Sanni Kämäräinen.
Hyökkääjän palkinto Maija Otamo.
Puolustajan palkinto Liisa Gustafsson.


A-juniorit:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Joni Nikko.
TVO Ykköskilpi Oskari Setänen.
Herrasmiespokaali Niklas Näppi.
Hyökkääjän palkinto Eetu Koski.
Puolustajan palkinto Eero Riikonen.


B1:  
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Rasmus Smedberg.
TVO Ykköskilpi David Cienciala.
Herrasmiespokaali Juho Mäkelä.
Hyökkääjän palkinto Juho Suominen.
Puolustajan palkinto Roni Sevänen.


B96:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Teemu Hannula         
Herrasmiespokaali Kustaa Keskitalo.
TVO Ykköskilpi Manu Valtonen.
Hyökkääjän palkinto Mattias Selinkoski.
Puolustajan palkinto Julius Marva.


C 1:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Jani Siekkinen.
TVO Ykköskilpi Matias Rauvola.
Herrasmiespokaali Jussi Heikkinen.
Hyökkääjän palkinto Niko Peltonen.
Puolustajan palkinto Santeri Pilpola.


C97 Team:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Aleksei Derevlev.
Hyökkääjän palkinto Jami Järvinen.
Puolustajan palkinto Samuel Sahlberg.
Kehittyjä Patrik Wallenius.


C 98 Lukko:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Erkki Laiho.
Hyökkääjän palkinto Esko Gröhn.
Puolustajan palkinto Valtteri Ylitalo.
Kehittyjä Timi Lehti.


C98:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Pyry Ruusunen.
Hyökkääjän palkinto Niklas Kiviö.
Puolustajan palkinto Topi Jalonen.
Kehittyjä Petteri Korpi.


C 98 Säppi:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Niklas Ala-Siuru.
Hyökkääjän palkinto Lauri Välimaa.
Puolustajan palkinto Santeri Seimelä    .
Kehittyjä Hermanni Kaistakari.


D 99 Lukko:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Kasperi Siitonen.
TVO Ykköskilpi Erik Aalto.
Herrasmiespokaali Jesse Leppänen.
Hyökkääjän palkinto Arttu Rantanen.
Puolustajan palkinto Joona Jokinen.
Kehittyjä Eemeli Lehtonen.


D 00 Lukko:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Ossi Mäkinen.
Hyökkääjän palkinto Rasmus Elo.
Puolustajan palkinto Heikki Törmänen.
Kehittyjä Antoine Herpin.


D 00 Team:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Eero Luonto.
Hyökkääjän palkinto Joonas Aalto.
Puolustajan palkinto Topias Ala-Siuru.
Kehittyjä Eetu Piirainen.


D 00 Säppi:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Valtteri Hellström.
Hyökkääjän palkinto Miro Salla.
Puolustajan palkinto Arttu Kiikola.
Kehittyjä Teemu Seikkula.


E 01 Lukko:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Eero Ellmen.
Tsempparipelaaja palkinto Iiro Törhönen.
Reilupelikaveri palkinto Eeli Paija.
Kehittyjä Ville Haavisto.
TVO Ykköskilpi Justus Hartman.


E 01 Team:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Teemu Karhu.
Tsempparipelaaja palkinto Samuli Suominen.
Reilupelikaveri palkinto Venni Vaarola.
Kehittyjä Anders Gamboa-Mena.
Herrasmiespokaali Anttoni Norrgård.


E 02 Lukko:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Elmeri Luukkonen.
Tsempparipelaaja palkinto Aleksi Männistö.
Reilupelikaveri palkinto Juhani Mäntyne.
Kehittyjä Patrik Vainio.


E 02 Team:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Eetu Santanen.
Tsempparipelaaja palkinto Aleksi Aalto.
Reilupelikaveri palkinto Viktor Westberg.
Kehittyjä Veeti Juva.


E 02 Säppi:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Riku Salminen.
Tsempparipelaaja palkinto Konsta Koivunen.
Reilupelikaveri palkinto Kaapo Elomaa.
Kehittyjä Casperi Korte.


F 03 Valkoinen + sininen:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Vilho Salo.
Kiekkokoulustipendi Tuomas Anttila.
Tsempparipelaaja palkinto Vili Rantanen.
Reilupelikaveri palkinto Eetu Sippu.
Kehittyjä Onni Aalto.


F 03 Blue + Yellow:
Penkkiurheilijoiden kerhon palkinto Akseli Honkonen.
Herrasmiespokaali Jesse Koski.
Tsempparipelaaja palkinto Joona Lehtinen.
Reilupelikaveri palkinto Jimi Koponen.
TVO Ykköskilpi Frans Salminen.
Kehittyjä Timi Halminen.